Gres półpolerowany, czyli płytki lappato

Płytki lappato stanowią obecnie jedne z najczęściej wybieranych rodzajów gresu do mieszkań oraz domów. Konsumenci cenią je sobie przede wszystkim za bogatą gamę dostępnych wzorów i odcieni, wysoką wytrzymałość, prostotę czyszczenia, a także za piękny wygląd. Jeśli chodzi o tę ostatnią cechę, warto dodatkowo zaznaczyć, że estetyka płytek lappato przy całej swojej atrakcyjności jest również wyjątkowa i trudna do podrobienia. Finalny wygląd tych produktów wynika z zastosowania unikalnej metody ich końcowej obróbki.

Na czym polega specyfika płytek lappato?

Płytki lappato uzyskują swoją niezwykle charakterystyczną prezencję na skutek polerowania. Proces ten w ich przypadku prowadzi do powstania efektu połowicznego połysku, czyli powierzchni, gdzie wypolerowane na gładko płaszczyzny przeplatają się z niewielkimi, delikatnie zagłębionymi obszarami wykończonymi w macie. Finalnie uzyskujemy oryginalny rezultat estetyczny, stanowiąc doskonałą alternatywę dla klientów wahających się pomiędzy wyborem gresu matowego a płytek z połyskiem.

Trzeba ponadto nadmienić, że specyfika wykończenia płytek lappato objawia się nie tylko w samym ich wyglądzie, ale również w funkcjonalności. Gres tego rodzaju jest bardzo łatwy w czyszczeniu i pielęgnacji. Jego niejednolita struktura utrudnia zabrudzeniom przywieranie, a także niweluje konieczności regularnego dodatkowego polerowania, aby moc cieszyć się z połysku i braku smug. Do uzyskania atrakcyjnej estetyki płytek lappato wystarczy tradycyjne mycie, takie jak w przypadku reszty podłóg.

Płytki lappato od Stargres – najważniejsze zalety

W ramach naszej oferty oddajemy do Państwa dyspozycji płytki lappato będące owocem połączenia nowoczesnych rozwiązań technologicznych z wysokimi kompetencjami wybitnych polskich, włoskich oraz hiszpańskich projektantów. Dzięki temu uzyskujemy gres typu lappato, który odznacza się przede wszystkim:

  • pięknym, dopracowanym w najmniejszych detalach wyglądem,
  • mnogością dostępnych wzorów i odcieni,
  • olbrzymią gamą możliwych zastosowań – od pomieszczeń standardowych, przez te narażone na częste oraz intensywne użytkowanie, jak kuchnia czy łazienka, aż po przestrzenie zewnętrzne takie jak balkony, loggie, ogrody oraz tarasy,
  • wysoką wytrzymałością na codzienną eksploatację – płytki lappato od Stargres posiadają wzmocnioną względem produktów konkurencyjnych ochronę przed ścieraniem się, uszkodzeniami mechanicznymi, a także potencjalnie szkodliwymi środkami higienicznymi oraz czynnikami atmosferycznymi.

Jeśli zatem chcą Państwo zainwestować w funkcjonalną podłogę o eleganckiej, ponadczasowej i długotrwale utrzymującej się estetyce, serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat naszej oferty płytek lappato.